Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závěrečné hodnocení trenérem A mužstva

16. 7. 2012

 Do Kostelního Hlavna jsem se vrátil  trénovat po 12-ti letech. Vím, že se zde pracovalo dobře s mládeží a tak o talenty zde nikdy nebyla nouze.  Také toto mužstvo je postavené na základech dorostu, který vykopal a hrál úspěšně dvě sezóny krajskou I. A třídu. Proto jsem také kývl na nabídku a po dvouleté pauze kvůli nemoci jsem začal opět trénovat.

 Přípravu jsme zaháji 4. ledna, zpočátku se trénovalo 2x týdně, v tělocvičně na PF v Brandýse a v sobotu na hřišti v Kostelním Hlavně. Dostal jsem seznam 20-ti hráčů, ale účast byla tristní. Trápila mě nízká účas na tréninkách a příliš krutá zima. Kvůli nepříznivým klimatickým podmíkám jsme museli odvolat dva přípravné zápasy  a i zrušit dva tréninky. Přesto jsme sehráli čtyři přípravná utkání - 2x jsme prohráli a 2x remizovali, tedy žádná sláva.

 Jelikož po skončení podzimní části odešlo sedm hráčů (Maca, K. Pokorný, Babovák, Kříž, Pech a bratři Uřídilové) snažili jsme se mužstvo doplnit. Přišli Jindra Bůžek z Kropáčové Vrutice a Jindra Novák a Hany Hanuš z Brandýsa - Boleslavi. Jak se v průběhu jara ukázalo, myslím, že všichni splnili mé očkávání.

 Cíl jsem měl jasný, aby se kluci fotbalem bavili, měli skvělou partu a lidi na nás chodili. To ale samo o sobě nepřijde. Tréninková morálka s příchodem lepšího počasí a zahájení soutěže se výrazně zlepšila. Samozřejmě respektuji to, že mají hráči odpolední směny nebo musí plnit jiné pracovní povinosti, ale když hráč méně trénuje, není zvyklý na zátěž v utkání a přichází zranění. To se projevilo zejména u M. Pokorného. V průběhu soutěže nás zranění dost potrápila. Také jediná domácí prohra na jaře byla ovlivněna zraněním. Nastoupil doslava "lazaret" a neúčast klíčových hráčů byla až příliš znát. Zranění se vyhlo Tomanovi, Musilovi, M. Němečkovi, Žďárskému a Maškovi. 

 Po podzimní části bylo mužstvo na 4. místě v okresním přeboru, když 7x zvítězilo, 1x remizovalo a 5x prohrálo. Dalo 28 gólů a 30 jich obdrželo. A získalo tak 22 bodů.

 Rozlosováné v jarní části s ohledem na tabulku nebylo zrovna jednoduché. O postu postupujícího už asi bylo rozhodnuto, ale o sestup se to mele vždy a všude.

Jarní zápasy:
Kostelní Hlavno - Bezno                  0 : 0
Benátky "B" - Kostelní Hlavno         0 : 2              Beránek, Sůra
Kostelní Hlavno - Čejetice               2 : 1              Toman, J. Bůžek
Dobrovice "B" - Kostelní Hlavno     3 : 2              J. Bůžek, M. Bůžek
Kostelní Hlavno - Krnsko                 3 : 2              Toman 2x, J. Bůžek
Kostelní Hlavno - Řepov                  4 : 0               Toman 2x, Pokorný, J. Bůžek
Akuma - Kostelní Hlavno                 2 : 1               Toman
Kostelní Hlavno - Klášter                 4 : 1               J. Bůžek 2x, Toma, Sůra
K. Vrutice - Kostelní Hlavno             2 : 0              
Kostelní Hlavno - Březno                 1 : 2              Gürtler
Struhy - Kostelní Hlavno                   0 : 5              Toman 2x, J. Bůžek, Sůra, Zalabák
Kostelní Hlavno - Zdětín                   8 : 2              Toman 4x, J. Bůžek 3x, M. Němeček
Kněžmost - Kostelní Hlavno            1 : 2              Toman, Sůra

 Celkově jsme 8x vyhráli, 1x remizovali a 4x prohráli, dali jsem 34 gólů a 16 gólů dostali, získali jsme tak 25 bodů. Celkově 15 - 2 - 9 se skóre 62:46. Získali jsme 47 bodů a skončili na 2. místě! Vojta Toman se stal nejlepším střelcem okresního přeboru, když soupeřům nastřílel 24 gólů. Na nejlepšího hráče se mne neptejte. Nemám rád "Jájáčky", ty zaplať Pán Bůh nemáme. Určitě osobností mužstva je Martin Bůžek, ale Sůra, Toman, M. Pokorný, kdyby trénoval, dovedou mužstvo zdravě vyhecovat a pozvednout. Nerad bych opomenul i hráče lavičky. Bez těch se prostě hrát nedá. Žďára, Hany, Berky, vždy jeden z gólmanů, ale i Máša, Fous a Gyrtlík pokorně čekali na šanci a byli platnými členy mužstva jako ostatní.

 Jediné co jsme v Hlavně zažil špatného, bylo rozpadnutí "B" mužstva, ale myslím si, že rozhodnutí výboru bylo správné, i když finanční postih byl značný.

 Poděkovat bych chtěl celému výboru a spoznorům, kteří nám umožňují dělat a hrát náš milovaný fotbal. Také manželkám a přítelkyním, že se to někdy zvrtne a "poroucháme se". Těším se na sklaní příznivce, kteří nás podporují doma i venku a občas i nezdar odpustí. Vám také dík.

 

Trenér Jan Hanuš

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář